Menu:

Alfa 159

Hledáte-li maximálně bezpečný automobil vyznačující se skvělými jízdními vlastnostmi, tak jste určitě u vozu Alfa 159 na správné adrese. Tento automobil je z mnoha pohledů velmi dobrou volbou nejen mezi vozy této proslulé italské značky. Co se týká vnějšího vzhledu automobilu Alfa 159, tak ten vychází z dílny známého návrháře Giorgietta Giugiara, který jej konstruoval v kooperaci s Centro Stile.

Na přídi vozu vyniká znak automobilky Alfa Romeo a kruhová světla jakoby předurčovala zaoblené linie celého vozu. Zadní část vozu působí neskutečně pevně a také dravě. Výfuk disponuje dvojitým zakončením a záď menším spojlerem. Na rozdíl od mnohých vozů třeba střední třídy vyniknou u vozů Alfa 159 zejména autokoberce a také autopotahy na míru. Třeba u vozů Škoda tolik autopotahy Octavia anebo autopotahy Fabia nezaujmou. Krásná jsou mimo jiné také litinová kola v různých provedeních. Kapota Alfy 159 je posunuta jemně dozadu, takže vynikne motor, kterým je tento vůz vybaven. Samozřejmostí u Alfy 159 jsou také velmi kvalitní a bytelné nárazníky. Ty jsou schopny bez problémů odolat i nárazům větší razance. Alfa 159 dává svým pasažérům především tolik potřebný pocit bezpečnosti. Velkou výhodou je také pohodlné řízení tohoto automobilu. Přední zavěšení ve tvaru lichoběžníku zabezpečuje velmi pohodlný způsob řízení. Na tom se podílí i zadní zavěšení typu Multilink. Dochází k tomu, že se silnicí je držen prakticky nepřetržitý kontakt.

Brzdový systém ABS montovaný do vozů Alfa 159 zabezpečuje elektronické rozložení účinku brzd. Motorově je vybaven automobil Alfa 159 skvěle. K dispozici jsou hned čtyři válce v řadě za sebou. Jedná se o motor 1 750 TBi disponující objemem 1 742 cm3. S tímto motorovým vybavením je možné dosáhnout skvělého zrychlení velmi pohodlné dynamické jízdy.

28. 04. 2011