Menu:

Vlastnoruční mytí vozu

Zimní období, vice, než kterákoliv jiná roční doba, vyžaduje pravidelnou údržbu vozidla. Paradoxně právě v tuto dobu nejsou klimatické podmínky na mytí vozů nejideálnější. Je nutné brát ohledy na aktuální venkovní teploty, přičemž není bezpečné, či vhodné mýt automobil, pokud se teplota dostane výrazněji pod bod mrazu.

Jak mýt auta v zimě?

Jak však o vůz správně pečovat? V každém případě je nutný mýt vozidlo pravidelně. Nenechávejte špínu, aby se zbytečně usazovala. Zejména soli, které se dostávají do podvozku umí nadělat po určité době velké nepříjemnosti. Na začátku zimní sezony je proto vhodné dopřát vozu kvalitní péči. Základem je kvalitní mycí program, který důkladně očistí všechny části vozu a samozřejmostí je také navoskování. Stejnou péči je pak důležité vozidlu věnovat také na konci zimy. Během zimy je pak potřeba automobil čistit pravidelně. Vyvstává však otázka, kde? Pokud se chcete vyhnout klasické kartáčové myčce, pak můžete vyzkoušet bezkontaktní myčku. Její výhodou je, že stejně jako kartáčové myčky nabízí několik mycích programů. Bezkontaktní myčka je ideálním řešením jako doplněk k benzinové pumpě nebo v menších obcích. Stejně tak je velmi oblíbená samoobslužná ruční myčka, která je vhodná pro všechny řidiče, kteří si rádi ošetřují svůj vůz vlastnoručně, ale nemají k tomu dostatek prostoru a zároveň se chtějí chovat ekologicky. Výhodou také je, že bezkontaktní samoobslužnou myčku můžete použít ať máte jakýkoliv typ vozu. Jsou vhodné jak pro běžné osobní vozy, tak také pro dodávky.

Pozor na drobné kamínky

Samoobslužné ruční myčky jsou rychlé a levné, navíc za případné poškození vozu si v tomto případě nesete zodpovědnost sami. Mezi nejčastější rizika patří jednoznačně používání nevhodný hader, či kartáčů, které mohou případně obsahovat drobné kamínky, kterými si můžete poškrábat lak. O dalších výhodách či nevýhodách těchto myček získáte bližší informace na stránkách společnosti bkfcarwash.cz.

28. 11. 2017