Menu:

Alfa Romeo Art

Legendární italská značka Alfa Romeo ožila i prostřednictvím umění pohlížejícího do budoucnosti a zobrazujícího inovativní styl a technologii. Vášnivý sběratel aut a nadaný hollywoodský umělec Feredrico B. Alliney známý pro jeho vizualizace scén kasovního trháku Avatar nakreslil sedm obrazů futuristicky laděných vozů, které snoubí typické znaky Alfa Romeo s uměleckými prvky. Jeho cílem je lidem přiblížit ilustrace nejen z pohledu estetiky, ale i emocí. Malby mají u lidí vyvolat různé pocity a skloubit je s dynamikou vozu.   

Tato limitovaná edice nazvaná „Snake and the Cross Collection“ byla vytvořena ke stému výročí existence značky Alfa Romeo. Netradiční vyobrazení zajisté upoutají pohled nejednoho muže a všichni „alfaři“, fanoušci automobilů a sběratelé vozů Alfa Romeo budou jistě nadšeni ze zakoupení některé z maleb, ať už ve formě plakátu či jiného uměleckého díla. Všechny obrazy vykazují výrazné barvy karoserie v podobě červené či zelené, kterou kopírují i autopotahy vozů. Nechybí ani typické kulaté logo s červeným křížem a zeleným hadem, které provází celou tuto kolekci.   

Vozy Alfa Romeo jsou specifické nejen svým designem, ale i extravagancí a špičkovými výkony. Jejich interiér je vyladěn do maximálního detailu a v autech nechybí ani měkké polohovatelné sedačky, ani kvalitní autokoberce. V autech se nachází elegantní křivky a velmi dobře vyřešené palubní desky. Řadicí páka dobře sedne do dlaně a loketní opěrka je potažena velmi příjemnou koženkou. Například loketní opěrka Fabia v porovnání s tou v Alfa Romeo je poměrně malá, a tudíž postrádá i větší úložný prostor.

Vozy Alfa Romeo jsou ve světě velmi populární a řidiči se ke své oblíbené značce rádi vrací pro její vynikající jízdní vlastnosti, bohatou základní výbavu a dobrý vnitřní prostor. Auta jsou dobře ovladatelná a skvěle drží stopu na silnici.

16. 07. 2012